Program Mój Prąd
Program Mój Prąd
17/02/2023

klimatyzacja

 

Program Mój Prąd

Zadaniem programu jest zwiększenie ilości produkowanej energii elektrycznej z małych instalacji fotowoltaicznych lub wzrost indywidualnej konsumpcji wytworzonej energii elektrycznej poprzez jej magazynowanie oraz dodatkowo zwiększenie możliwości zarządzania energią elektryczną na terenie naszego kraju. Zatem kluczem jest zachęcenie głównie osób fizycznych do inwestycji w odnawialne źródła prądu – produkujące energię elektryczną wykorzystywaną do pokrywania bieżących potrzeb gospodarstw domowych, tak by móc spełniać międzynarodowe standardy OZE.

 

Dla kogo?

Dla Wnioskodawców rozliczających się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie tzw. net-billing (wniosek o przyłączenie mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej złożony po 31.03.2022 r.) oraz dla Wnioskodawców rozliczających się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie opustów tzw. net-metering, którzy nie skorzystali z dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej, pod warunkiem przejścia na system rozliczania wyprodukowanej energii elektrycznej tzw. net-billing

Na co?

 

- zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW,
- zakup i montaż magazynów ciepła
- zakup i montaż magazynów energii elektrycznej o pojemności co najmniej 2 kWh
- zakup i montaż systemów zarządzania energią HEMS/EMS

Ile?

Dofinansowanie w formie dotacji wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych, maksymalnie do 7 tys. złotych przy spełnieniu określonych warunków

 

pompa-ciepla-

Terminarz:

 

  • IV etap naboru wniosków trwa od 15.04.2022 r. do 22.12.2022 r. (z możliwością przedłużenia) lub do wyczerpania alokacji środków.

 

Warunki dofinansowania:

 

- Dofinansowaniu podlegają mikroinstalacje fotowoltaiczne oraz dodatkowe urządzenia służące do magazynowania energii elektrycznej lub ciepła i system zarządzania energią, których zakup i montaż nie został  zakończony przed dniem 01.02.2020r.

- Dofinansowanie udziela się na przedsięwzięcia zakończone przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie.

 


Za przedsięwzięcie zakończone uznaje się przedsięwzięcie, w którym:

 

- za wszystkie elementy (pozycje) wymienione na fakturach lub paragonach imiennych przedstawionych do wniosku o dofinansowanie - dokonano zapłaty w całości;

- wszystkie urządzenia zostały trwale podłączone i uruchomione;

- dokonano zgłoszeń lub poinformowano odpowiednie instytucje o dokonanej inwestycji;

 



Wróć ikona

Blog
Najpopularniejsze mity dotyczące pomp ciepła
Najpopularniejsze mity dotyczące pomp ciepła

Coraz częściej stosowanymi urządzeniami grzewczymi w domach jednorodzinnych są pompy ciepła. Pomimo ich stale rosnącego zainteresowania, wciąż słyszy się wiele fałszywych teorii, które postaramy się..

Dotacje
Komplesowo zajmiemy się przygotowaniem za Ciebie wszelkiej dokumentacji dotyczącej dofinansowań.
dowiedz się wiecej ikona
Kompleksowość

Doradzamy każdemu klientowi w taki sposób, aby był w pełni świadomy najlepszego wyboru z jednoczesną gwarancją najwyższej jakości.

tło

Projekty
tło

Sprzedaż
tło

Montaż
tło

Serwis
Infolinia serwisowa
ikona 48 363 0 363
ikona 533 316 316
Współpracujemy
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo