Wentylacja jest istotnym elementem w każdym budynku, który wpływa na komfort jego użytkowania. Mechaniczne urządzenia wentylacyjne wpływają na obniżenie kosztów eksploatacyjnych budynków, ponieważ przekazują energię z zużytego wydmuchiwanego powietrza do świeżo wchodzącego powietrza z zewnątrz. Jednak aby było ono równomiernie rozprowadzone, ważne jest aby prawidłowo umiejscowić nawiewniki i wywiewniki jak również właściwie wykonać całą instalację wentylacyjną.

 

Do każdego budynku podchodzimy indywidualnie dlatego zawsze wykonujemy stosowny projekt, dzięki któremu jesteśmy w stanie precyzyjnie ustalić zapotrzebowanie powietrzne budynku.

 

klimatyzacja

Instalacja wentylacyjna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) pozwala na wykonanie szczelnego budynku bez negatywnych skutków dla jego trwałości i komfortu przebywających w nim ludzi. Przykładowo, w domkach jednorodzinnych rekuperacja powinna dawać około jednej wymiany powietrza na godzinę, co pozwala skutecznie usunąć z domu zużyte powietrze o nieprzyjemnej, uciążliwej woni. Pozbawia dom nadmiernej wilgoci, prowadzącej do gnicia budynku oraz nie dopuszcza do zatęchnięcia powietrza wywołującego poczucie dyskomfortu.

Wentylacja z odzyskiem ciepłą pozwala skutecznie odprowadzić parę i spaliny emitowane przez kuchenkę – nie dopuszcza przy tym do rozchodzenia się zapachów z kuchni na cały dom. To samo dotyczy łazienek i ubikacji, skąd powietrze jest wyrzucane przez wymiennik na zewnątrz budynku. Rekuperacja utrzymuje powietrze w domu w odpowiedniej czystości usuwając unoszący się zjonizowany kurz, co jest bardzo ważne dla osób podatnych na alergie. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła nazywana inaczej wentylacją z rekuperacją pozwala w okresie zimowym bez dodatkowego dogrzewania wprowadzać do domu świeże powietrze o temperaturze niewiele niższej od temperatury panującej w domu.

Zalety

 1. Polepsza samopoczucie
  Rekuperacja zapewnia stałą wymianę powietrza bez konieczności otwierania okien. Zatem, przez całą dobę, oddychasz świeżym powietrzem, co wpływa na jakość i głębokość Twojego snu.

 2. Dba o Twoje zdrowie
  Z powodu nawiewanego powietrza, które jest oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń, rekuperacja znacznie polepsza jakość powietrza w Twoim domu, a to znacząco przekłada się na stan zdrowia całej rodziny.

 3. Zmniejsza koszty ogrzewania
  Rachunki za ogrzewanie przy użyciu wentylacji mechanicznej (rekuperacji) są niższe nawet do około 50%, w porównaniu do wentylacji grawitacyjnej.

 4. Reguluje wilgotność powietrza
  Dzięki rekuperacji zapewnisz również odpowiedni poziom wilgotności powietrza w budynku. Pozwoli to uniknąć pojawienia się pleśni czy grzybów, które powstają w zawilgoconych pomieszczeniach.

 5. Ochrona i komfort
  Brak konieczności tradycyjnego wietrzenia za pomocą otwierania okien i drzwi podwyższa komfort wynikający z braku nieprzyjemnych zapachów, pary, owadów czy innych zanieczyszczeń.

Kompleksowość

Doradzamy każdemu klientowi w taki sposób, aby był w pełni świadomy najlepszego wyboru z jednoczesną gwarancją najwyższej jakości.

tło

Projekty
tło

Sprzedaż
tło

Montaż
tło

Serwis
Infolinia serwisowa
ikona 48 363 0 363
ikona 533 316 316
Współpracujemy
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo